Kluczborscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku

Kluczborscy policjanci pod nadzorem prokuratury rejonowej wyjaśniają przyczyny wypadku drogowego z udziałem motocyklisty, do którego doszło w miniony weekend w Kluczborku przy ul. Opolskiej. W wyniku zdarzenia kierowca motocykla zmarł. Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia, jak również wykonali niezbędne czynności pod nadzorem prokuratora. Niezmiennie apelujemy o ostrożność na drodze. Niech nas nie zgubi ładna aura.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę tj. 4 września w Kluczborku przy ul. Opolskiej. Jak wynika z ustaleń policjantów pracujących na miejscu, 39-letni motocyklista jadąc od strony Opola, najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości, stracił panowanie nad motocyklem, a następnie uderzył w betonowy płot.

Kluczborska Policja Apeluje !

Warunki atmosferyczne w ostatnich dniach sprzyjają kierowcom samochodów oraz jednośladów. To jednak nie zwalnia nas z zachowania ostrożności i stosowania się do przepisów drogowych. Ściągnijmy nogę z gazu, miejmy na uwadze swoje i innych bezpieczeństwo. Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania i pamiętajmy, że pośpiech jest bardzo złym doradcą na drodze.

Wsiadając na motocykl, kierowca musi mieć świadomość, że jest narażony na większe ryzyko wypadku niż kierowcy samochodów osobowych w podobnych sytuacjach. W chwili wypadku drogowego motocyklista doznaje o wiele poważniejszych urazów niż kierujący samochodem, którego przecież chroni karoseria, pasy, poduszka powietrzna.

Jednak pamiętajmy, że na poprawę bezpieczeństwa największy wpływ ma sam kierujący jednośladem, przede wszystkim poprzez:

  • zakładanie każdorazowo profesjonalnej odzieży motocyklowej;
  • stosowanie zwiększających możliwość szybszego zauważenia motocyklisty przez kierujących samochodami dodatków takich, jak kamizelki i elementy odblaskowe (umieszczone zarówno na ciele motocyklisty, jak i na motocyklu), posiadanie kasku w intensywnych kolorach;
  • przestrzeganie obowiązujących limitów prędkości;
  • właściwe wykonywanie manewrów wyprzedzania i zmiany kierunku jazdy;
  • zachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzających pojazdów;
  • przestrzeganie zasad szczególnej ostrożności i ograniczonego zaufania przy tym wszystkim zachowując zdrowy rozsądek.​

Tylko stosowanie się do powyższych zasad może pozwolić motocyklistom na bezpieczne dotarcie do celu podróży w symbiozie z innymi uczestnikami ruchu. Apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji – kto jest najważniejszy. Motocykliści, jak i rowerzyści są równoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

O zdarzeniu pisaliśmy w artykule Tragiczny wypadek w Kluczborku – nie żyje motocyklista

Tekst: KPP Kluczbork
Foto: O!Polskie Ratownictwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *