Prawie 1 promil i 2 promile – pijani kierowcy zatrzymani przez policję

Wypadki spowodowane przez nietrzeźwych kierujących często są tragiczne w skutkach. Skutkami kierowania pod wpływem alkoholu to nie tylko zatrzymane uprawnienia czy sądowy zakaz i wysoka grzywna, to również narażenie życia i zdrowia dla innych uczestników dróg. Nyscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Teraz ich sprawami zajmie się sąd.

W miniony poniedziałek na jednej z ulic miasta 44 – letni mieszkaniec Nysy kierował peugeotem będąc w stanie nietrzeźwości. Kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z nyskiej drogówki. Wynik badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wskazywał blisko promil.

Drugi zatrzymany mężczyzna to kierujący motocyklem 52 – letni mieszkaniec Nysy. Mężczyzna kierował hondą będąc pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wskazało blisko 2 promile w wydychanym powietrzu.

Teraz obaj odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci zatrzymali im również prawo jazdy. Dodatkowo, kierowca hondy odpowie przed sądem za popełnione wykroczenie – brak ważnych badań technicznych pojazdu.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie dla siebie, swoich pasażerów i innych użytkowników dróg. Nigdy, nie wsiadajmy za kierownicę kiedy przed chwilą spożywaliśmy alkohol i wiemy, że w naszym organizmie nadal są promile. To skrajna nieodpowiedzialność, za którą można zapłacić zdrowiem, a nawet życiem. Każdy kierowca powinien też przyjąć zasadę, że nigdy nie decyduje się na prowadzenie pojazdu, kiedy nie ma pewności co do swojego stanu trzeźwości.

Policja Nysa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *