Mocno nietrzeźwy chciał kupić alkohol, kiedy ekspedientka odmówiła – zaczął jej grozić

Krapkowiccy policjanci zatrzymali 65-latka podejrzanego o przemoc z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Do zdarzenia doszło w sklepie spożywczym w miejscowości Pietna. Mężczyzna zażądał sprzedaży alkoholu. Policjanci zatrzymali agresywnego napastnika. Za groźby zmuszania do określonego zachowania mieszkańcowi naszego powiatu grozi do 3 lat więzienia.

20 października, około godziny 14:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach, otrzymał zgłoszenie o groźbach kierowanych do pracownicy jednego ze sklepów spożywczych. Na miejsce natychmiast skierowano policyjny partol. Funkcjonariusze ustalili, że do sklepu wszedł mężczyzna, który chciał kupić wódkę. Kiedy ekspedientka widząc mocny stan upojenia alkoholem 65-latka odmówiła sprzedaży trunku, ten zaczął grozić jej nożem.

Policjanci po całym zajściu zatrzymali agresywnego mężczyznę. Został on przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik urządzenia wskazał ponad 2,5 promila.

Zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu zarzutu zmuszania groźbą do określonego zachowania. Teraz o losie mężczyzny zadecyduje sąd. Za takie przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Krapkowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *