Zakrwawiony mężczyzna z nożem w ręce krzyczał, że się zabije

Tam, gdzie jest potrzebna natychmiastowa pomoc, na miejsce są kierowane służby ratunkowe. Często jako pierwsi docierają policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Tak było i tym razem. Dzięki ich natychmiastowej reakcji, mężczyzna który chciał targnąć się na swoje życie otrzymał pomoc medyczną.

Policjanci w swojej służbie spotykają się z różnymi sytuacjami. Pomagają i chronią kiedy dostrzegają przemoc, interweniują tam, gdzie jest łamane prawo. Ratują zdrowie i życie ludzkie, kiedy jest ono zagrożone. Tak było podczas sobotniej służby, kiedy tuż po godzinie 23:00 otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna chce się targnąć na swoje życie.

Pod wskazany adres natychmiast pojechali funkcjonariusze  z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. W mieszkaniu policjanci zastali nietrzeźwego i pobudzonego mężczyznę, który miał zranioną jedną rękę, a w drugiej trzymał nóż. Mężczyzna wymachując nim odgrażał, że targnie się na swoje życie.

Funkcjonariusze nawiązali z nim rozmowę i starali się go uspokoić. Wykorzystując moment jego nieuwagi, policjanci podbiegli do niego i go obezwładnili.    Przybyła na miejsce załoga pogotowia udzieliła mężczyźnie pomocy medycznej i  w asyście policjantów przewiozła do szpitala. Po badaniach mężczyzna został doprowadzony do wytrzeźwienia.

Źródło: KPP Kędzierzyn-Koźle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *