19 listopada w godzinach 18:00 – 2:00 – „Bezpieczny powiat nyski”. Akcja policji

Policjanci z opolskiej grupy SPEED przeprowadzą działania pn. „Bezpieczny powiat nyski”. Mając do dyspozycji oznakowane i nieoznakowane radiowozy, ręczne mierniki prędkości, a ponadto odpowiednią wiedzę i doświadczenie, będą reagowali na agresywne i niebezpieczne zachowania uczestników ruchu drogowego. Kierowcy pamiętajcie – noga z gazu!

Działania przeprowadzone zostaną dzisiaj tj. 19 listopada w godzinach 18:00 – 2:00 i obejmą wszystkie drogi powiatu nyskiego. Funkcjonariusze z opolskiej grupy SPEED skupią się na zapobieganiu i reagowaniu na agresywne i nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego.

Mundurowi wykorzystają radiowozy oznakowane i nieoznakowane oraz ręczne mierniki prędkości. Statyczne punkty pomiaru prędkości, jak i pomiary prowadzone dynamicznie będziemy mogli spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Będziemy również zwracać uwagę na nieprawidłowości związane z wyprzedzaniem, zmianą pasa ruchu oraz badać stan trzeźwości i egzekwować korzystanie z pasów bezpieczeństwa i fotelików dla dzieci. Każda kontrola będzie się wiązała ze sprawdzeniem stanu technicznego pojazdu, a kierowcy który rażącą złamią przepisy drogowe muszą się liczyć z konsekwencjami, gdyż nie ma zgody na lekceważenie prawa drogowego. Dla nas bezpieczeństwo podróżujących jest priorytetem. Dlatego pamiętajcie – noga z gazu!

Policja Nysa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *