Nowy dyrektor Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego

W wyniku konkursu na stanowisko dyrektora Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego Zarząd Województwa Opolskiego powołał na tę funkcję Jarosława Kostyłę, lekarza posiadającego wieloletnie doświadczenie w zakresie ratownictwa medycznego.

W opinii komisji konkursowej okazał się on najlepszym z pięciu kandydatów, którzy przystąpili do konkursu. Konkurs został rozpisany po tym, jak poprzedni dyrektor jednostki Ireneusz Sołek po kilkunastu latach pracy na tym stanowisku przeszedł na emeryturę. Jarosław Kostyła był do tej pory  zastępcą dyrektora ds. medycznych Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego.

Nowy dyrektor został powołany na to stanowisko z dniem 15 listopada, a umowę powołania odebrał z rąk wicemarszałek województwa Zuzanny Donath – Kasiury. Zgodnie z jej zapisami kadencja trwa sześć lat. Oznacza to, że nowy dyrektor będzie kierował Opolskim Centrum Ratownictwa Medycznego do roku 2027. Warto dodać, że Jarosław Kostyła jest także konsultantem wojewódzkim ds. medycyny ratunkowej dla województwa medycznego, koordynatorem ratownictwa medycznego dla województwa opolskiego oraz lekarzem medycyny ratunkowej.

Źródło: URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *