Grupa „SPEED” szkoliła się na torze Silesia Ring

Na specjalnie przygotowanym torze Silesia Ring w Kamieniu Śląskim funkcjonariusze grupy „SPEED” ćwiczyli najbardziej ryzykowne elementy jazdy – poślizgi, hamowanie na mokrej nawierzchni czy kontrolę samochodu tracącego przyczepność. Jazda „na sygnałach” zawsze wiąże się z ryzykiem, dlatego wymaga stałego podnoszenia umiejętności.

W szkoleniu zorganizowanym przez Wydział Ruchu Drogowego we współpracy z Wydziałem Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wzięli udział policjanci z całego województwa, wchodzący w skład grupy „SPEED”.

Grupa powstała w lipcu 2019 roku, a jej celem jest zwalczanie najniebezpieczniejszych zachowań na drodze, w tym walka z piratami drogowymi. Aby sktuczenie i bezpiecznie wykonywać obowiązki policjanci muszą stale podnosić swoje umiejętności, gdyż jak sami podkreślają jazda z wykorzystaniem sygnałów pojazdu uprzywilejowanego, jest zawsze narażona na większe ryzyko. Dzięki takim szkoleniom, policjanci mogą doskonalić techniki przydatne w sytuacjach szczególnie niebezpiecznych lub trudnych. Na specjalnie przygotowanym torze Silesia Ring policjanci mieli do dyspozycji tzw. płytę poślizgową, gdzie ćwiczyli manewry hamowania i omijania przeszkód w warunkach zmniejszonej przyczepności.

Tylko od początku bieżącego roku mundurowi z grupy ,,SPEED” ujawnili blisko 21 000 wykroczeń i i ponad 100 przestępstw drogowych. Policjanci zatrzymali także 790 dowodów rejestracyjnych i 225 praw jazdy.

KWP Opole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *