Policjanci odnaleźli niewidomego i głuchoniemego mężczyznę, który zgubił drogę do domu

Reagujmy w sytuacji gdy widzimy starsze osoby, które bez celu błąkają się w różnych miejscach. Nie wahajmy się zadzwonić w takich sytuacjach na numer alarmowy. Nasza pomoc może okazać się nieoceniona. Tak też było wczoraj. Dzięki czujności i reakcji mieszkańca policjanci pomogli zagubionemu 75-latkowi bezpiecznie dotrzeć do domu.

O starszym panu który się zagubił, wczoraj powiadomił policję jeden z mieszkańców. Zgłaszający widząc błąkającego się przy jednej z ulic na Osiedlu Lenartowice starszego niewidomego mężczyznę, zareagował i zadzwonił na numer alarmowy. Na miejsce zostali skierowani policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego.  Funkcjonariusze ustalili, że niewidomy i głuchoniemy senior, który dodatkowo miał problemy z poruszaniem, zagubił się i nie potrafił wrócić do swojego miejsca zamieszkania. Funkcjonariusze ustalili jego tożsamość oraz adres zamieszkania. Dzięki czujności i natychmiastowej reakcji mieszkańca policjanci pomogli 75-latkowi bezpiecznie dotrzeć do domu.

Pamiętajmy, by reagować w sytuacji gdy widzimy starsze osoby, które bez celu błąkają się w różnych miejscach. Nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy. Nasza pomoc może okazać się nieoceniona. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy niskie temperatury stanowią duże zagrożenie dla zdrowia i życia osób błąkających się po mieście, leżących na ławkach czy chodnikach.

Jeśli mamy w gronie najbliższych kogoś, kto boryka się z chorobami wywołującymi zaniki pamięci, warto go przygotować na wypadek zaginięcia. Dobrze jest wyposażyć taką osobę w telefon komórkowy oraz kartkę z numerem do kogoś bliskiego. Warto również wiedzieć jakie ta osoba ma zwyczaje i miejsca, które lubi odwiedzać.

Policja Kędzierzyn-Koźle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *