Mężczyzna zgubił portfel. Znalazca ukradł z niego 500 złotych oraz dokumenty

Mężczyzna znalazł przed sklepem zgubiony przez 65-latkę portfel i go zatrzymał. Korfantowscy policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili podejrzewanego i zabezpieczyli utracone mienie. 59-latek odpowie za przywłaszczenie dokumentów i pieniędzy. Przypominamy, że znalezione rzeczy należy zwrócić właścicielowi lub zgłosić ten fakt na policję albo zanieść do biura rzeczy znalezionych.

Kilka dni temu policjanci z korfantowskiego komisariatu zostali powiadomieni o przywłaszczeniu portfela. 65- latka przekazała funkcjonariuszom, że najprawdopodobniej zgubiła portfel przy markecie spożywczym w Łambinowicach. Kiedy po paru minutach zorientowała się, że go nie ma, wróciła na miejsce. Jednak portfela już tam nie znalazła. W ten sposób utraciła dokumenty i 500 złotych.

Mundurowi jeszcze tego samego dnia ustalili osobę, która mogła mieć związek z tym przywłaszczeniem. Ich informacje potwierdziły się, kiedy dotarli do 59-latka i zabezpieczyli odnaleziony przez niego portfel wraz z gotówką i dokumentami. Jak się okazało, mężczyzna zdążył juz wydać 20 złotych.

Mieszkaniec powiatu nyskiego usłyszał już zarzuty przywłaszczenia, do których się przyznał. Grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami przywłaszczenie cudzej rzeczy czy dokumentu jest przestępstwem. Zatem jeśli zdarzy się tak, że znajdziemy rzecz bądź dokument należący do innej osoby, mamy obowiązek go oddać właścicielowi lub przekazać do Biura Rzeczy Znalezionych albo do jednostki Policji.

Policja Nysa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *