Miał dwa promile i przyjechał do sklepu po alkohol. Został zatrzymany przez świadka

Dzięki czujności i odpowiedzialnej reakcji świadka, nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez nyskich policjantów. 33-latek przyjechał do sklepu po alkohol. Jak się okazało, w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Teraz musi się liczyć z karą do 2 lat więzienia.

Kilka dni temu, dyżurny nyskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że kierowca osobowej lanci może być nietrzeźwy. Zaniepokojony świadek, widząc dziwne zachowanie mężczyzny na drodze, pojechał za nim. Kiedy zaparkował on swój pojazd przed sklepem w Pakosławicach, zgłaszający podszedł do niego, zabrał mu kluczyki i zadzwonił na numer alarmowy. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z nyskiej drogówki.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alkomatem potwierdziło podejrzenie zgłaszającego. Okazało się, że kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo ustalili, że przyjechał do sklepu po alkohol. 33-latek usłyszał już zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Teraz grozi mu kara nawet do 2 lat więzienia.

Słowa uznania i podziękowania kierujemy do mieszkańca Wrocławia, który uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Jego zdecydowana reakcja pozwoliła zatrzymać nietrzeźwego kierującego, który stwarzał zagrożenie dla swojego życia i zdrowia, a także innych uczestników ruchu.

Policja Nysa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: