Pochwały dla strażaków KP PSP Prudnik

W dniu 10.11.2021 r. w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości odbył się uroczysty apel podczas którego st.kpt. Krzysztof Wiciak Komendant Powiatowy PSP w Prudniku wręczył pochwały za dokonanie czynu świadczącego o wyjątkowej odwadze dla strażaków JRG KP PSP Prudnik, którzy wykazali się wzorową postawą poza służbą związaną z podjęciem ratowania zagrożonego życia ludzkiego.

W uroczystym apelu pochawały wręczono dla:
– mł. ogn. Damian Browarski, który w dniu 7 czerwca 2021 r.podczas przejazdu przez miejscowość Głogówek najechał na wypadek drogowy, w którym ucierpiały 4 osoby. Mł. ogn. Damian Browarski nie czekając na służby ratunkowe, osobiście i niezwłocznie przystąpił do udzielania pomocy poszkodowanym do czasu przybycia na miejsce wypadku służb ratunkowych
– ogn. Krzysztof Piskorz, mł.ogn. Zaczyński Radosław, sekc. Olejnik Kamil – strażacy będąc w dniu 15 sierpnia na kąpielisku wyciągnęli z wody tonącego mężczyznę a następnie wykonali resuscytację krążeniowo – oddechową, dzięki czemu mężczyzna odzyskał funkcje życiowe i przekazali osobę poszkodowaną przybyłym służbom ratunkowym.

Opracowanie: st.bryg. Tomasz Protaś oficer prasowy KP PSP Prudnik
Zdjęcia: KP PSP Prudnik

17 października 2021 roku dwaj strażacy sekc. Łukasz Himel z Komendy Powiatowej PSP w Głubczycach i ogn. Michał Szczygieł z Komendy Powiatowej PSP w Prudniku, będąc w czasie wolnym od służby, bawili się na przyjęciu weselnym w Głogówku.

W trakcie uroczystości u jednego z gości doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Obecni na sali funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli resuscytację krążeniowo – oddechową, którą kontynuowali aż do przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Niestety pomimo starań osoba zmarła.

28 października 2021 r. o godzinie 10:00 w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Staży Pożarnej w Opolu odbyła się uroczysta zbiórka, w trakcie której st. bryg. Krzysztof Kędryk Opolski Komendant Wojewódzki PSP w Opolu wręczył strażakom listy okolicznościowe oraz złożył gratulacje za wzorowa postawę, godną naśladowania i wyróżnienia. W uroczystości obecni byli również Komendanci Powiatowi PSP w Prudniku, Głubczycach, Kluczborku oraz Komendant Miejski PSP w Opolu wraz ze swoimi zastępcami.

Opracowanie: str. Anna Wesoły zespół prasowy OKW PSP w Opolu
Zdjęcia: mł. asp. Łukasz Nowak oficer prasowy OKW PSP w Opolu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *