Policjanci z Polski i Niemiec ustalili miejsce pobytu kierowcy ciężarówki, który uskarżał się na złe samopoczucie

Do Głubczyckiej policji napłynęło zgłoszenie od mieszkanki Kietrza, która straciła kontakt ze swoim partnerem, który jest kierowcą ciężarówki i uskarżał się na złe samopoczucie. Za pośrednictwem GPS-u ustalono jego lokalizację. Okazało się, że jest na terenie Niemiec. Tamtejsi policjanci odnaleźli mężczyznę. Jego życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Do policjantów z Głubczyc wpłynęło zgłoszenie od zrozpaczonej kobiety, która straciła kontakt ze swoim partnerem. Mężczyzna od kilku godzin nie odbierał telefonu, a jest kierowcą ciężarówki. Wcześniej uskarżał się na złe samopoczucie. To wzbudziło u zgłaszającej obawy, że mężczyźnie mogła stać się krzywda.

Nadajnik GPS w który wyposażona była ciężarówka wskazywał miejsce postoju na terenie Niemiec. Dyżurny głubczyckiej komendy niezwłocznie za pośrednictwem Biura Międzynarodowej Współpracy Policji powiadomił niemieckich policjantów, by ci sprawdzili wskazana lokalizację. Już po około godzinie niemieccy policjanci ustalili, że mężczyźnie nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Mężczyzna spał w kabinie i nie słyszał telefonu, który do niego dzwonił.

Powiadomiliśmy zmartwioną partnerkę mężczyzny, by ta się uspokoiła. Ten przykład pokazuje jak sprawnie działa międzynarodowa współpraca policji. W ciągu godziny policjanci ustalili co dzieje się z mężczyzną oddalonym o kilkaset kilometrów od domu.

Policja Głubczyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *