38-latek blisko rok ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Został zatrzymany w wigilie

38-latek blisko rok ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Został zatrzymany w wigilie na jednej ze stacji paliw w Lewinie Brzeskim. Tam zlekceważył obowiązek zasłaniania ust i nosa. Za wcześniej popełnione przestępstwa trafił już do więzienia, gdzie spędzi najbliższy rok.

24 grudnia tuż przed godziną 17:00 policjanci z Lewina Brzeskiego realizowali swoje zadania dotyczące kontroli obiektów handlowych. Funkcjonariusze sprawdzali, czy osoby przebywające w środku stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa.

W trakcie tych czynności na jednej ze stacji paliw wylegitymowali mężczyznę, który zlekceważył ten nakaz. Jego nerwowe zachowanie dodatkowo wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Sprawdzenie w policyjnym systemie pokazało, że 38-latek na sumieniu ma również inne przewinienia. Był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze kradzieże i włamania. Mężczyzna blisko rok ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Tłumaczył, że w tym czasie pracował za granicą i właśnie wrócił na święta do Polski.

Policjanci zatrzymali mężczyznę. Trafił on już do więzienia, gdzie spędzi najbliższy rok.

Źródło: KPP Brzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *