Podsumowanie świątecznego weekendu na drogach naszego województwa

Już za nami świąteczny weekend. Od piątku do niedzieli na drogach naszego województwa doszło do 8 wypadków, gdzie zginęła 1 osoba, a 10 zostało rannych. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali również 10 nietrzeźwych kierujących. Niestety, nieodpowiednia do warunków prędkość oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych.

Podczas świątecznego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących przez Opolszczyznę czuwali policjanci ruchu drogowego oraz prewencji. Funkcjonariusze w oznakowanych oraz nieoznakowanych radiowozach z wideo rejestratorami, wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości, częściej niż zazwyczaj kontrolowali kierowców.

Od piątku do niedzieli tylko policjanci ruchu drogowego przeprowadzili blisko 2000 badań stanu trzeźwości. W trakcie tych kontroli zatrzymali 10 nietrzeźwych kierowców. Policjanci sprawdzali również prędkość, to czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa oraz, czy przewożą dzieci w fotelikach.

Zadaniem policjantów, było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych do miast oraz na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez Opolszczyznę.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego województwa doszło do 8 wypadków, gdzie rannych zostało 10 osób, a zginęła 1 osoba. Do tego najtragiczniejszego zdarzenia doszło w piątek, po godzinie 7 rano, w powiecie nyskim. Na DK 46 kierująca fiatem 54-latka, zjechała z jezdni, uderzając w przydrożne drzewo. Kobieta zginęła na miejscu. Droga była zablokowana przez 4 godziny. W tym czasie policjanci zabezpieczali wszystkie ślady związane z wypadkiem, aby szczegółowo wyjaśnić jego przebieg i przyczynę.

Pamiętajmy! Nadmierna prędkość, niedostosowanie jej do zimowych warunków oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to wciąż główne przyczyny wypadków. Jako kierowcy stosujmy się więc do ograniczeń i znaków drogowych. Zwracajmy również uwagę na pieszych, w szczególności po zmroku i w miejscach słabo oświetlonych. Natomiast jako piesi używajmy elementów odblaskowych i stosujmy zasadę ograniczonego zaufania.

Źródło: KWP Opole
Foto: Archiwum KP PSP Nysa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *