Przekroczył dozwolona prędkość o 59 km/h. Otrzymał 1 500 złotych mandatu oraz 10 punktów karnych

O tym, że pośpiech nie popłaca wiadomo nie od dziś. W miniony weekend przekonał się o tym 19-latek z województwa łódzkiego. Policjanci z grupy SPEED zarejestrowali nadmierną prędkość prowadzonego przez niego volkswagena. Za przekroczenie obowiązującej prędkości o 59 km/h otrzymał 1 500 złotych mandatu oraz 10 punktów karnych.

W piątkowe przedpołudnie (7 stycznia) policjanci z oleskiej grupy SPEED patrolujący remontowany odcinek krajowej „czterdziestki piątki”na trasie Wierzbie-Kowale namierzyli kierowcę volkswagena polo, który przekroczył obowiązujący tam limit prędkości. Kierowca na ograniczonej w miejscu prowadzonych robót drogowych „sześćdziesiątce” gnał z prędkością 119 km/h. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej tłumaczył niebezpieczną jazdę tym, że śpieszył się na pociąg.

19-letni mieszkaniec województwa łódzkiego za przekroczenie obowiązującej prędkości poza obszarem zabudowanym o 59 km/h został ukarany zgodnie z obowiązujacym od 1 stycznia tego roku  nowym taryfikatorem, mandatem karnym w wysokości 1 500 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!

Policja Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *