Zmarł 53-letni pasażer poszkodowany w wczorajszym wypadku na DK 94

Od tego roku wszedł w życie nowy taryfikator mandatów karnych, pojawiły się także nowe wykroczenia drogowe. Z kolei przepisy dotyczące zachowania odpowiedniej odległości między pojazdami zmieniły się już w połowie ubiegłego roku. Przypominamy – koniec z jazdą na zderzaku. To właśnie niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami jest obok niedostosowania prędkości i nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

Wczoraj, 10 stycznia, około godz. 17:00 do strzeleckiej komendy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze krajowej 94, pomiędzy m. Sucha a Strzelce Opolskie.

Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 26-letni kierowca bmw nie zachował odpowiedniej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył mazdy, która podróżowali 52-letni kierowca oraz 53-letni pasażer.

Z uwagi na obrażenia 53-latek został przetransportowany do strzeleckiego szpitala. Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł.

Apelujemy do wszystkich kierujących o zachowanie rozsądku na drodze i przestrzeganie przepisów. Kierowco, zachowaj bezpieczny odstęp od pojazdu poprzedzającego. Odpowiednia odległość zwiększy Twój czas reakcji i pozwoli bezpiecznie zahamować, tym samym zmniejszając prawdopodobieństwo zdarzenia drogowego. Nidy nie jedz „na zderzaku” innego pojazdu. Twój pośpiech i niezachowanie ostrożności może kosztować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Źródło: KPP Strzelce Opolskie
Foto: OSP Strzelce Opolskie i KPP Strzelce Opolskie

Jedna myśl na temat “Zmarł 53-letni pasażer poszkodowany w wczorajszym wypadku na DK 94

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *