Kierujący Volkswagenem spowodował kolizje i uciekł. Okazało się, że miał aż 3,5 promila

Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę volkswagena, który na jednym z oleskich skrzyżowań doprowadził do kolizji z daihatsu i uciekł. Dzięki świadkom, którzy szybko zawiadomili służby i pojechali za podejrzanym pojazdem, sprawca kolizji został niezwłocznie zatrzymany, jak się okazało w organizmie miał blisko 3,5 promila alkoholu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, musi się teraz liczyć z karą do 5 lat więzienia.

W ubiegłą środę policjanci z Olesna zatrzymali kierującego volkswagenem – 34 letniego mieszkańca  powiatu oleskiego. Mężczyzna  w centrum miasta najechał na tył osobowego daihatsu, który zatrzymał się przed sygnalizatorem świetlnym, przepuszcając pieszych . Kierujący VW po uderzeniu w stojący pojazd, zawrócił i uciekł z miejsca. Inny kierowca, który widział zajście pojechał za podejrzanym  i wskazał policjantom posesję, na którą ten wjechał. Funkcjonariusze na posesji zobaczyli opisanego przez świadka – uszkodoznego vw passata, w którym siedział kierujący. Jak się okazało mężczyzna był  pijany (miał znaczne kłopoty z utrzymaniem równowagi). Badanie na urządzeniu pokazało, że w organizmie miał blisko 3,5 promila alkoholu.  Mężczyzna oświadczył, że jechał sam. Został zatrzymany w policyjnym areszcie, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.  Dodatkowo funkcjonariusze ujawnili na trasie przejazdu w rejonie innego przejścia dla pieszych uszkodozny słupek ” przeszkodowy”, przy którym znajdowały się urwane elementy opisywanego volkswagena. Prawdopodobnie „zgubił” je zanim spowodował kolizję z daihatsu.

Zatrzymany przyznał się do przedstawionych zarzutów. Oprócz sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu teraz wysoka grzywna i kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie za spowodowanie kolizji.

Pamiętaj!

  • będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione;
  • nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury;
  • mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi;
  • możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie senni;
  • następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie.

To wszystko powoduje, że nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę spożywając wcześniej alkohol. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym.

Policja Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *