Obywatelskie zatrzymanie na skrzyżowaniu w centrum miasta. Świadek zabrał kluczyki pijanemu kierowcy

Czujnością i odpowiedzialnością wykazał się świadek, który nie pozostał obojętny i dokonał zatrzymania obywatelskiego. Jego podejrzenia okazały się słuszne, co na miejscu potwierdzili policjanci kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki – kierowca był kompletnie pijany.

Nietrzeźwi kierowcy są sporym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. W czwartek przed godz. 13 policyjny patrol został skierowany w rejon skrzyżowania ulicy Wojska Polskiego i alei Jana Pawła II, gdzie obywatelsko ujęty został kierowca citroena.

Zgłaszający zauważył podejrzanie zachowującego się kierującego pojazdem marki Citroen. Mężczyzna jechał niepewnie, powodując zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Świadek dokonał zatrzymania obywatelskiego, zabierając kluczyki i do czasu przyjazdu radiowozu, uniemożliwił oddalenie się pijanemu kierowcy.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad półtora promila alkoholu. Mężczyzna za swoją jazdę na „podwójnym gazie” odpowie przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat.

Źródło: kk24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *