Płacił cudzą kartą bankomatową, grozi mu do 10 lat więzienia

Niemal codziennie funkcjonariusze Policji otrzymują informacje o utraconym dokumencie tożsamości lub karcie bankomatowej. Nie wszyscy wiedzą jednak o tym, że posługiwanie się cudzą kartą płatniczą, bez względu na wykorzystaną kwotę pieniędzy, jest przestępstwem, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Przekonał się o tym 43-letni mężczyzna, który kilkukrotnie dokonał płatności w sklepie na cudzy rachunek. Mieszkaniec powiatu strzeleckiego został zatrzymany przez policjantów z Zawadzkiego. Śledczy przedstawili mu łącznie 4 zarzuty.

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym ze sklepów w Zawadzkiem klient próbuje zapłacić za zakupy cudzą kartą bankomatową. Pod wskazanym adresem zastali ekspedientkę, która odnotowała zdarzenie oraz 43-letniego klienta sklepu. Ustalono, że mężczyzna znalazł kartę płatniczą, należąca do jednej z mieszkanek powiatu strzeleckiego, jednak zamiast ją oddać, postanowił zapłacić nią za swoje zakupy.

Mężczyzna został zatrzymany. Śledczy z Zawadzkiego ustalili, że tego dnia 43-latek kilkukrotnie robił drobne zakupy na cudzy rachunek, na łączną kwotę blisko 50 zł. Kryminalni przedstawili mężczyźnie 4 zarzuty. Za popełnione przestępstwo 43-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

Przypominamy : korzystanie z cudzej karty bankomatowej, bez względu na kwotę, jaką planujemy nią uiścić, jest przestępstwem, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. W przypadku odnalezienia cudzej karty płatniczej należy powiadomić o tym fakcie jednostkę Policji. Z kolei kiedy zauważymy, że utraciliśmy dokument tożsamości lub kartę bankomatową niezwłocznie zastrzeżmy ją w banku, dzwoniąc pod numer telefonu +48 828 828 828. Ten prosty krok wystarczy, by nie paść ofiarą przestępcy i nie stracić swoich oszczędności.

Więcej informacji dostępne pod linkiem https://dokumentyzastrzezone.pl/zastrzeganie-dokumentow/

Policja Strzelce Opolskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *