Sprawcy kradzieży zatrzymani w pościgu. Przy jednym z nich znaleziono narkotyki

Policjant z Kędzierzyna-Koźle, będąc po służbie, zatrzymał w pościgu dwie osoby, które podejrzane są o kradzież na terenie gminy Pawłowiczki. Do ich zatrzymania przyczynił się świadek. Dodatkowo jedna z osób posiadała przy sobie narkotyki. 32-latek i 30-latyka usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali.

31 stycznia mieszkańcy jednej z miejscowości gminy Pawłowiczki poinformowali funkcjonariusza Komisariatu Policji w Kędzierzynie-Koźlu, który był po służbie, że na terenie jednej z posesji przebywają nieznane mu osoby. Mając podejrzenie, że osoby te mogą próbować coś ukraść, policjant szybko udał się we wskazane miejsce. Na terenie posesji zauważył dwie osoby, które na jego widok zaczęły uciekać. Funkcjonariusz ruszył za nimi w pościg i je zatrzymał.

Funkcjonariusz o całym zdarzeniu poinformował dyżurnego, który na miejsce skierował patrol. Okazało się, że sprawcami kradzieży są mieszkańcy powiatu strzeleckiego. W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, że 32-letni mężczyzna i 30-letnia kobieta wcześniej mieli także dopuścić się kradzieży metalowych elementów z tej posesji. Ponadto policjanci znaleźli u 32-latka amfetaminę oraz marihuanę.

Zatrzymani zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Kobiecie za kradzieży i usiłowania kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast mężczyzna, który był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Za popełnione czyny grozi mu kara 11 lat więzienia.

Policja Kędzierzyn-Koźle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *