Zderzenie ciężarówki z busem na DK45 między Kuniowiem a Jasieniem.

W poniedziałek 21 lutego o godzinie 23:34 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku otrzymał informację o zderzeniu się dwóch samochodów na DK45 pomiędzy Kuniowem a Jasieniem.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszej Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej Kierujący Działaniami Ratowniczymi ustali, że doszło do zderzenia samochodu ciężarowego (chłodnia) z busem osobowym.

Kierujący busem Mercedes Sprinter jadąc w kierunku Kluczborka z nieustalonych przyczyn po minięciu łuku zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z ciągnikiem siodłowym DAF. Oba pojazdy po zderzeniu wjechały do rowu i przewróciły się na bok. Ciężarówka dodatkowo uderzyła w drzewo.

Busem podróżowały 4 osoby w tym do jednej z osób strażacy wykonywali dostęp przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Samochodem ciężarowym podróżował tylko kierowca, do którego strażacy również musieli wykonać dostęp z wykorzystaniem sprzętu hydraulicznego.

Łącznie w zdarzeniu poszkodowanych zostało 5 osób, z których 3 zostały zabrane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do szpitala.

Droga krajowa DK45 na czas działań była całkowicie zamknięta.

Do zdarzenia zadysponowano 3 zastępy z JRG Kluczbork, 2 z OSP Kuniów, policje oraz zrm.

Kierowcy muszą się dzisiaj liczyć z utrudnieniami na DK45 bowiem pomoc drogowa będzie wyciągała ciężarówkę z rowu.

2 myśli na temat “Zderzenie ciężarówki z busem na DK45 między Kuniowiem a Jasieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *