Wysokie mandaty dla kierujących łamiących przepisy

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Niestety, w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą ograniczenia prędkości. Przykładem tego jest zachowanie 24-letniego mężczyzny, który kierował chevroletem poza obszarem zabudowanym, na trasie Strzelce Opolskie – Opole z prędkością 173 km/h. Mężczyznę ukarano mandatem karnym w kwocie 2500 zł oraz 10 punktami karnymi.

Wiosenna aura sprawia, że ruch na drodze jest coraz bardziej wzmożony. Oprócz osobówek coraz częściej możemy zauważyć na drodze motocyklistów oraz kierujących rowerem, a także spacerujących pieszych. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego to dbanie nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale również o zdrowie i życie innych uczestników ruchu drogowego. Niestety, w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego, narażając innych na poważne konsekwencje.

Tylko w niedzielę, 20 marca, funkcjonariusze ruchu drogowego w ciągu niespełna godziny ujawnili na trasie Strzelce Opolskie – Opole, poza obszarem zabudowanym, kilku kierowców, którzy rażąco przekroczyli ograniczenie prędkości. Niechlubnym rekordzistą okazał się 24-letni mężczyzna, który na obowiązującej „dziewięćdziesiątce” jechał z prędkością 173 km/h. Kierowca został ukarany mandatem karnym w kwocie 2500 zł, nałożono na niego również 10 punktów karnych.

Na tej samej trasie do ograniczenia prędkości nie zastosował się również 55-latek, który kierował audi z prędkością 155 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 2000 zł oraz 10 punktów karnych. Niewiele mniej na liczniku miał 22-letni kierowca motocykla, który podróżował hondą z prędkością 146 km/h. Funkcjonariusze ukarali motocyklistę mandatem karnym w kwocie 1500 zł oraz 10 punktami karnymi.

Za niestosowanie się do obowiązujących przepisów prawa został również ukarany 62-letni kierowca volkswagena, którzy przekroczył dopuszczalną prędkość o 42 km/h oraz 27-kierowca mercedesa, który jechał za szybko o 47 km/h. Strzelecka drogówka ukarała obu kierowców mandatem w kwocie 1000 zł oraz 8 punktów karnych.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek na drodze. Kierowco, Twoja brawura może kosztować zdrowie lub życie innego uczestnika ruchu. Ściągnij nogę z gazu!

Policja Strzelce-Opolskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *