Kierujący motocyklem jechał 206 km/h

Policjanci cały czas nadzorują główne ciągi komunikacyjne, również tam gdzie dochodzi do najpoważniejszych zdarzeń drogowych. Tym razem funkcjonariusze krapkowickiej grupy SPEED natknęli się na kilku kierowców, którzy poruszali się z nadmierną prędkością. Jeden z nich jadąc swoim motocyklem gnał ponad 200 km/h. Przypominamy, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn poważnych wypadków drogowych.

Krapkowiccy policjanci natknęli się na kilku kierujących, którzy swoją jazdą nadmiernie przekroczyli dopuszczalną prędkość. 33 latek, mieszkaniec powiatu nyskiego kierował swoim motocyklem z prędkością 182 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł oraz 10 punktami karnymi.

Kolejny kierujący, podjął manewr wyprzedzania w miejscu występowania linii podwójnej ciągłej oraz znaku zakazu wyprzedzania. 19 – latek, mieszkaniec Nysy przekroczył przy tym również dopuszczalną prędkość. Na obowiązującej „dziewięćdziesiątce” jechał 141 km/h. Za popełnione wykroczenie otrzymał 2500 zł mandatu oraz 15 punktów karnych.

Rekordzistą natomiast okazał się 30 – latek, który rozpędził swój pojazd do 206 km/h. Mieszkaniec powiatu nyskiego za dwukrotne przekroczenie dozwolonej prędkości, został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł oraz 10 punktami karnymi.

Nie od dziś wiadomo, że prędkość ma ogromne znaczenie w bezpiecznym dotarciu do celu. To w głównej mierze właśnie ona jest częstą przyczyną zdarzeń drogowych zaistniałych na naszych drogach. Apelujemy o rozwagę i rozsądek bo to od naszej odpowiedzialnej postawy zależy bezpieczeństwo na drodze!

Policja Krapkowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *