Kierujący volkswagenem jechał 105 km/h w terenie zabudowanym

Policjanci z ruchu drogowe codziennie dbają o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu. Przy pomocy wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości sprawdzają z jaką prędkością poruszają się kierowcy. Tym razem nagrali jak 43-letni kierowca volkswagena na obowiązującej pięćdziesiątce jechał 105 km/h. Kierowco nadmierna prędkość w terenie zabudowanym jest przyczyną wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Apelujemy o rozsądek i szczególną ostrożność. Przed nami długi majowy weekend, życzymy wszystkim, aby był bezpieczny.

Policyjne statystyki wskazują jasno, że nadmierna prędkość wciąż jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń na naszych drogach. Pasażerowie, kierowcy i niechronieni użytkownicy ruchu drogowego tracą zdrowie, a nawet życie. To dla funkcjonariuszy mocny argument ku temu, by surowo karać kierowców, którzy lekceważą prawo i powodują niebezpieczne sytuacje na drodze.

Wczoraj, na drodze krajowej nr 39 w Lubszy, brzeska drogówka sprawdzała z jaką prędkością poruszają się kierowcy. Kilka minut po 11:00 policjanci wideorejestratorem nagrali jak 43-letni kierowca volkswagena w terenie zabudowany jechał 105 km/h. W tym miejscu dozwoloną prędkość przekroczył o 55 km. Mieszkaniec powiatu brzeskiego został ukarany mandatem w wysokości 1 500 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Każdy uczestnik ruchu drogowego, który rażąco łamie prawo musi się liczyć z konsekwencjami. Nic nie tłumaczy pośpiechu kierowców, którzy narażają  innych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Dziś rozpoczynamy długi majowy weekend, który potrwa do wtorku. Apel kierujemy do wszystkich użytkowników dróg. Przestrzegajmy przepisów, kierujmy się zasada ograniczonego zaufania i dbajmy o bezpieczeństwo swoje, pasażerów i innych użytkowników dróg. Życzymy bezpiecznej podróży i tyle samo powrotów, ile wyjazdów.

Policja Brzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *