Podsumowanie jednodniowych działań pn. „Prędkość”. Policjanci nałożyli 24 mandaty karne

Jak bezpiecznie dojechać na zbliżające się święta? Na pewno trzeba to zrobić zgodnie z przepisami. Działania namysłowskich policjantów pokazują, że wciąż wielu kierowców nie zważa na bezpieczeństwo innych. W trakcie działań pn. „Prędkość”, funkcjonariusze drogówki nałożyli 24 mandaty za przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

12 kwietnia funkcjonariusze namysłowskiej drogówki przeprowadzili działania „Prędkość”. W kilku miejscach, na drogach powiatu namysłowskiego, mundurowi zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, na prawidłowe wyprzedzanie i udzielanie pierwszeństwa pieszym.

Podczas jednodniowych działań, tylko za przekroczenie prędkości, policjanci nałożyli aż 24 mandaty. Jeden kierowca stracił uprawnienia do kierowania za znaczne przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Inny został zatrzymany za niestosowanie się do wyroku sądu, który zabronił mu prowadzenia pojazdów za wcześniejsze przewinienia.

Cały czas prędkość jest jedną z głównych przyczyn groźnych wypadków drogowych, w tym tych ze skutkiem śmiertelnym. Przypominamy, że zgodnie z nowym taryfikatorem, mandaty za przekroczenie prędkości są wysokie, dlatego też apelujemy o poruszanie się zgodnie z przepisami i ograniczeniami prędkości, jaki obowiązują na danym odcinku drogi.

Źródło: KPP Namysłów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *