21-latka rozpaliła grilla na balkonie. W porę zdążyła opanować pożar

W końcu mamy korzystne warunki pogodowe, dlatego nadchodzący okres to czas kiedy częściej będziemy spędzać czas w rodzinnym gronie na grillowaniu. O tym jak rozpalanie grilla na balkonie potrafi być niebezpieczne, przekonała się 21 letnia mieszkanka Zdzieszowic. Na szczęście o tym fakcie zostały powiadomione Straż Pożarna i Policja. Pamiętajmy, że organizacja grilla w bloku na balkonie nie jest ani legalna, ani bezpieczna.

Ostatnie dni pokazują jak przewrotna potrafi być pogoda, a wraz z nią aura sprzyjająca do organizacji różnego rodzaju imprez oraz wspólnie spędzanego czasu. Podczas spotkań w gronie najbliższych nie zapominajmy o bezpieczeństwie, bo chwila nieuwagi, pośpiechu lub roztargnienia może doprowadzić do tragedii.

O ogromnym szczęściu może mówić 21 latka, mieszkanka Zdzieszowic, która podczas wypoczynku postanowiła rozpalić grilla na balkonie. O krok od tragedii było w momencie kiedy ogień został przez nią opanowany. Policję powiadomiła jej sąsiadka, która była świadkiem tych wydarzeń. Na miejscu pojawiła się również straż pożarna, która na szczęście nie musiała już interweniować, ponieważ zagrożenie zostało zażegnane.

Pamiętajmy, że bezpieczne grillowanie zaczyna się od odpowiedniego doboru miejsca, w którym chcemy go zorganizować. Balkon, taras, loże, ganek czy lodżia nie są odpowiednimi miejscami. Ta sytuacja pokazuje jak niebezpiecznym żywiołem może być ogień rozprzestrzeniony w nieodpowiednim miejscu. Sytuacja ta skończyła się szczęśliwie, ale niech będzie ona przestrogą dla innych.

Policja Krapkowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: