Pracowita niedziela strażaków z powiatu nyskiego

W dniu 28 sierpnia około godziny 14:00 do Państwowej Straży Pożarnej w Nysie wpłynęły pierwsze zgłoszenia z miejscowości Jasienica Górna w gminie Otmuchów oraz z miejscowości Dziewiętlice w gminie Paczków, że woda zalewa dwie wsie.

Niezwłocznie zadysponowano pierwsze zastępy z JRG nr 1 w Nysie i OSP z gminy Otmuchów do Jasienicy Górnej, natomiast do Dziewiętlic zadysponowano pierwsze zastępy z JRG nr 3 w Paczkowie i OSP z gminy Paczków.

W wyniku intensywnych opadów deszczu na pograniczu Polski oraz Czech doszło do nagłego wzrostu poziomu wody w rzekach. Poziom wody z minuty na minutę bardzo szybko wzrastał w miejscowości Jasienica Górna, gdzie przepływa rzeka Płocha oraz w Dziewiętlicach gdzie przepływa rzeka Świdna.

W związku z bardzo szybkim wzrostem poziomu wody zdecydowano o dysponowaniu kolejnych zastępów do działań w celu umacniania workami z piaskiem brzegów rzeki Płocha i Świdna.

Dzięki bardzo szybkim działaniom jednostek PSP oraz OSP z gminy Otmuchów, gminy Paczków oraz jednostek OSP z KSRG z powiatu Nyskiego udało się zminimalizować skutki intensywnych opadów deszczu.

Bardzo duże podziękowania należą się również społeczności lokalnej za ogromną pomoc przy napełnianiu worków z piaskiem dzięki, którym wzmocniliśmy brzegi.

Działania były również prowadzone w miejscowości Broniszowice i Krakówkowice gdzie doszło do zalania jednej posesji oraz świetlicy wiejskiej, ale najpoważniejsze szkody były w zalanym budynku, który był położony najniżej w Jasienicy Górnej.

We wszystkich działaniach brało udział blisko 200 strażaków z powiatu nyskiego. Działania zostały zakończone tuż przed godziną 20:00. Dziękujemy serdecznie za okazaną pomoc.

Źródło: KP PSP Nysa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: