Wymuszenie pierwszeństwa przyczyną zderzenia dwóch BMW na obwodnicy Białej. Lądował śmigłowiec LPR

We wtorek 30 sierpnia o godzinie 10:52 do prudnickich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na obwodnicy Białej w ciągu drogi wojewódzkiej numer 414 Prudnik – Opole.

Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej z JRG Prudnik, dwa z OSP Biała, jeden z OSP Ligota Bialska, zespół ratownictwa medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik 23 HEMS Opole i policję.

Po przybyciu służb na miejsce i rozpoznaniu potwierdzono zderzenie dwóch samochodów osobowych marki BMW. W jednym z pojazdów został uwięziony kierowca i pasażerka, aby ich uwolnić strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych.

Ze wstępnych informacji wynika, że Polak kierujący BMW 3 jadąc ulicą Kilińskiego zatrzymał się na STOP-ie, a następnie ruszył, doprowadzając do zderzenia z BMW X5, którym podróżowało troje obywateli Czech.

Kierowca BMW 3 został poszkodowany i zabrany do szpitala przez ZRM natomiast jego pasażerka została zabrana do szpitala drogą powietrzną przez LPR. Obywatele Czech zostali przebadani na miejscu zdarzenia, nie wymagali hospitalizacji.

Dokładne przyczyny wypadku ustala prudnicka policja.

Foto: OSP Biała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: