Wypadek w Kuniowie koło Kluczborka. Trzy osoby zostały ranne w tym jedna ciężko którą do szpitala zabrał śmigłowiec LPR

W piątek 16 września o godzinie 14:20 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na ulicy Opolskiej w Kuniowie.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Kluczbork, jeden z OSP Kuniów, zespół ratownictwa medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik 23 HEMS Opole i kluczborską policję.

Po dojeździe na miejsce służb i rozpoznaniu ustalono, że doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych – Fiata i Volkswagena. U kierującej Fiatem stwierdzono zatrzymanie krążenia, a dwie osoby z Volkswagena są lekko ranne.

Działania strażaków polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom jadący Volkswagenem, wykonaniu dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych do uwięzionej kierującej Fiatem, ewakuacji jej z pojazdu i podjęciu resuscytacji krążeniowo oddechowej.

Po wspólnej walce strażaków i ratowników medycznych u kierującej udało się przywrócić funkcje życiowe. Poszkodowana w ciężkim stanie drogą powietrzną została zabrana śmigłowcem LPR do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Osoby podróżujące Volkswagenem wyszły z pojazdu samodzielnie. Zostały zabrane do szpitala na badania.

Na czas prowadzonych działań droga była zablokowana.

Przyczyny wypadku ustala policja.

Foto: Miłosz Kawałkowski i Kluczbork 112

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: