Pożar budynku gospodarczego w Zawadzkiem

W sobotę 29 października o godzinie 01:51 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Strzelcach Opolskich wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego przy ulicy Waryńskiego w Zawadzkiem.

Na miejsce zadysponowano po jednym zastępie straży pożarnej z JRG Strzelce Opolskie, OSP Zawadzkie i OSP Żędowice oraz zespół ratownictwa medycznego i policję.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR ustalił, że pali się drewniana część budynku gospodarczego, w którym składowany jest opał, brak jest osób poszkodowanych oraz że zagrożone są sąsiadujące budynki.

– Nasze działania polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu oraz jednego w obronie. Następnie cały budynek został sprawdzony kamerą termowizyjną w celu wyeliminowania ewentualnych zarzewi ognia. W trakcie prowadzonych działań właścicielka budynku źle się poczuła, na miejsce zadysponowany został ZRM. Po zbadaniu kobiety przez ratowników medycznych pozostała ona na miejscu – informują strażacy z OSP Zawadzkie.

Na razie nie wiadomo co było przyczyną pojawienia się ognia.

Foto: OSP Zawadzkie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *