Obywatele Mołdawii ukradli z placówek handlowych towar warty ponad 2 000 złotych

Kryminalni z Praszki dzięki skutecznej pracy operacyjnej zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę podejrzanych o kradzież. Zatrzymani obywatele Mołdawii wynieśli z placówek handlowych w Praszce i Gorzowie Śląskim towar warty ponad 2 000 złotych, za który nie zapłacili. Cała trójka usłyszała zarzuty kradzieży, do których się przyznali. Teraz sprawą zajmie się sąd. Może grozić im nawet 5 lata więzienia.

W drugiej połowie sierpnia tego roku policjanci z Praszki zostali poinformowani o kradzieży sklepowej w dwóch placówkach handlowych w Praszce i Gorzowie Śląskim.

Sprawą zajęli się kryminalni z praszkowskiego komisariatu. Śledczy prowadzący tę sprawę ustalili, że dwóch mężczyzn i kobieta wynieśli ze sklepów -z pominięciem kas- artykuły spożywcze i chemiczne o łącznej wartości ponad 2 000 złotych.

Praca operacyjna stróżów prawa doprowadziła do wytypowania i zatrzymania domniemanych sprawców. 22 sierpnia na terenie gminy Dobrzeń Wielki kryminalni zatrzymali w miejscu zamieszkania dwóch mężczyzn w wieku 31 i 29 lat oraz ich 26-letnią wspólniczkę. Zatrzymani to obywatele Mołdawii.

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Usłyszeli po dwa zarzuty kradzieży, do których się przyznali. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: