Pożar śmieci w piwnicy budynku wielorodzinnego w Zawadzkiem

W poniedziałek 28 listopada o godzinie 18:25 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Strzelcach Opolskich wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu piwnicy w budynku wielorodzinnym przy ulicy Opolskiej w Zawadzkiem.

Na miejsce zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej z JRG Strzelce Opolskie, dwa z OSP Zawadzkie oraz zespół ratownictwa medycznego i policję.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że dwóch mężczyzn postanowiło spalić kartony w piecu, w którym niedrożny był przewód kominowy. Przy próbie opróżnienia pieca ogień przedostał się na łatwopalne materiały znajdujące się w pomieszczeniu piwnicy, co spowodowało silne zadymienie na klatkach schodowych i w mieszkaniach.

Przed przyjazdem na miejsce jednostek ochrony przeciwpożarowej ogień został stłumiony samochodową gaśnicą proszkową przez mieszkańców. Z budynku ewakuowało się 21 osób, jedna osoba wymagała pomocy medycznej. Po przebadaniu przez ratowników medycznych mężczyzna został zabrany do szpitala na dalszą obserwację i diagnostykę.

Działania strażaków polegały na ugaszeniu palących się materiałów, wyniesieniu ich na zewnątrz, przewietrzeniu budynku oraz sprawdzeniu go pod kątem występowania CO.

Foto: KP PSP Strzelce Opolskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: