Policjanci łącznie zabezpieczyli ponad 7 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 200 tys. złotych

Zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających usłyszał 32-letni mieszkaniec gminy Wołczyn. Podejrzenia kryminalnych potwierdziły się w trakcie przeszukania jego domu. Funkcjonariusze na poddaszu znaleźli ponad 7 kg narkotyków. Badania narkotesterem potwierdziły, że zabezpieczone środki to marihuana. Mężczyźnie grozi teraz do 10 lat więzienia.

Na przełomie starego oraz nowego roku, policjanci wydziału operacyjno – rozpoznawczego kluczborskiej komendy, udali się na teren jednej z posesji w gminie Wołczyn, gdzie według ustaleń operacyjnych, jej właściciel miał posiadać znaczną ilość środków odurzających.

Podczas przeszukania posesji funkcjonariusze w pomieszczeniach strychowych znaleźli duże ilości suszu, który po sprawdzeniu testerem na narkotyki okazał się być konopiom inną niż włókniste.
W wyniku przeszukania całego domu policjanci łącznie zabezpieczyli ponad 7 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 200 tys. złotych.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 32-latkowi zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Za takie przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia. Sąd na wniosek prokuratora w stosunku do mężczyzny zastosował dozór Policji.

Policja Kluczbork

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *