Uroczyste pożegnanie Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku przechodzącego na zaopatrzenie emerytalne

Ostatni dzień stycznia rozpoczął się w na naszej komendzie uroczystym apelem z okazji zdania obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku przez st. kpt. Mariusza Stępnia, który od 01 lutego przechodzi na zaopatrzenie emerytalne.

St. kpt. Mariusz Stępień służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął 15 sierpnia 1995 r. w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu. Z dniem 1 marca 1996 przeniesiony został do pełnienia służby w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Kluczborku, gdzie zajął stanowisko stażysty. Dzięki ciągłemu podwyższaniu swoich kwalifikacji zajmował kolejno stanowiska: ratownika, starszego ratownika i ratownika specjalisty.

W roku 2005 ukończył studium aspirantów w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie uzyskując tytuł technika pożarnictwa, oraz stopień młodszy aspirant. Dzięki uzyskaniu dodatkowych kwalifikacji mł. asp. Stępień mógł dalej podążać swoją ścieżkę kariery zajmując kolejne stanowiska : dowódcy zastępu, dyżurnego operacyjnego powiatu i dowódcy sekcji.

Z rokiem 2012 Mariusz Stępień ukończył studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa i tym samym pierwszy stopień oficerski. W KP PSP w Kluczborku awansowany został na stanowisko dowódcy zmiany, które obejmował do roku 2017.

Z dniem 24.10.2017 Opolski Komendant Wojewódzki w Opolu powołał kpt. Mariusza Stępnia na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku. Funkcję pełnił do końca lipca 2018 roku, gdy został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku z dniem 01 sierpnia.

Jako Komendant Powiatowy PSP w Kluczborku zrealizował wiele zadań z zakresu modernizacji jednostki ratowniczo gaśniczej w Kluczborku, jak i obiektu komendy powiatowej min: dokonując remontu SK KP PSP, pomieszczeń socjalnych i biurowych, jak i wymiany sprzętu ratowniczego. W okresie pełnienia funkcji Komendanta w KP PSP wymieniono na fabrycznie nowe 3 samochody ratowniczo gaśnicze oraz 3 samochody osobowe. Dodatkowo dzięki zaangażowaniu w pozyskiwanie środków zewnętrznych dokonano wymiany sprzętu ochrony układu oddechowego, sprzętu ratowniczo gaśniczego.

Zaangażowanie Komendanta Stępnia w rozwój pożarnictwa w powiecie kluczborskim widać również wśród jednostek OSP gdzie w okresie kierowania tut. KP PSP zakupiono 8 fabrycznie nowych pojazdów ratowniczo gaśniczych dzięki środkom otrzymanym z budżetu państwa.

Z dniem 1 lutego Pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku powierzone zostały mł. bryg. Łukaszowi Olejnikowi pełniącemu dotychczas funkcję zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku.

Tekst: KP PSP Kluczbork
Foto: Kluczbork 112

Jedna myśl na temat “Uroczyste pożegnanie Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku przechodzącego na zaopatrzenie emerytalne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: