Uroczyste pożegnanie funkcjonariusza KP PSP Namysłów przechodzącego na zaopatrzenie emerytalne

2 lutego 2023 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie odbyła się uroczysta zbiórka strażaków żegnających przechodzącego na zaopatrzenie emerytalne mł. bryg. Andrzeja Prokopa – specjalistę do spraw kontrolno – rozpoznawczych.

Pan mł. bryg. Andrzej Prokop rozpoczął służbę 30 sierpnia 1993 roku od nauki w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Po dwuletnim okresie szkolenia w krakowskiej jednostce oraz nieustanego podnoszenia kwalifikacji zawodowych w stopniu młodszego aspiranta  z dniem 1 maja 1995 roku podjął służbę w Komendzie Rejonowej PSP w Namysłowie na stanowisku młodszego inspektora. Przez kolejne lata służby nabierał doświadczenia uzupełniał wiedzę w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy jak również szeroko pojętej ochrony przeciwpożarowej co umożliwiło mu awans na kolejne stanowiska służbowe takie jak: inspektor, starszy inspektor, młodszy specjalista oraz od 1 stycznia 2011 roku starszy specjalista. W ramach doskonalenia zawodowego ukończył również Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji  uzyskując tytuł naukowy licencjat w 2003 roku oraz magister w 2005 roku. Poza standardowymi obowiązkami przez wiele lat pełnił również funkcje oficera prasowego Komendy Powiatowej PSP w Namysłowie.

W trakcie służby został odznaczony:  brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa w 2000 roku, brązową odznaka zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej w 2013 roku, srebrną odznaka zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej w 2022 roku jak również Dyplomem Komendanta Głównego za wzorową postawę i wysokie osiągnięcia w realizacji zadań służbowych.

Podczas zbiórki Komendant Powiatowy PSP w Namysłowie st. kpt. Tadeusz Kmieć  w obecności funkcjonariuszy KP PSP Namysłów, funkcjonariuszy pionu kontrolno – rozpoznawczego z województwa opolskiego oraz zaproszonych gości  podziękował  mł. bryg Andrzejowi Prokopowi za służbę oraz życzył zdrowia, powodzenia i sukcesów na nowym etapie życia.

Tekst: st. kpt. Piotr Brach/KP PSP Namysłów
Zdjęcia: Aleksandra Nieśpiałowska

Jedna myśl na temat “Uroczyste pożegnanie funkcjonariusza KP PSP Namysłów przechodzącego na zaopatrzenie emerytalne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: