Uroczyste pożegnanie funkcjonariuszy KW PSP w Opolu przechodzących na zaopatrzenie emerytalne

31 stycznia 2023 roku w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu odbyła się uroczysta zbiórka strażaków żegnających dwóch funkcjonariuszy PSP przechodzących na zaopatrzenie emerytalne: st. kpt. Romana Felusiaka naczelnika wydziału planowania operacyjnego KW PSP w Opolu oraz bryg. Dorotę Granacką dyżurną operacyjną Stanowiska Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Pan st. kpt. Roman Felusiak służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął 15 marca 1999 roku jako stażysta w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku. Od 1 lipca 2012 roku st. kpt. Felusiak kontynuował służbę w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Opolu jako dyżurny operacyjny SK OKW PSP. Następnie awansował na kierownika sekcji koordynacji ratownictwa, zastępcę naczelnika wydziału operacyjnego a następnie od 1 czerwca 2021 roku na naczelnika wydziału operacyjnego. W 2008 roku w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie uzyskał tytuł technika pożarnictwa, a w 2013 roku w Szkole Głównej Służby Pożarniczej uzyskał tytuł inżyniera pożarnictwa.

Pani bryg. Dorota Granacka służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczęła 1 grudnia 1996 roku jako stażysta w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. Pani bryg. Dorota Granacka zajmowała stanowiska od referenta do starszego specjalisty w systemie codziennym w wydziale operacyjnym. Pełniła funkcję wojewódzkiego koordynatora ratownictwa chemiczno – ekologicznego. Z dniem 1 września 2022 roku Pani bryg. Dorota Granacka została mianowana na dyżurnego operacyjnego w systemie zmianowym na Stanowisku Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.  W 1997 roku ukończyła studium oficerskie w Szkole Głównej Służby Pożarniczej a w 2003 odbyła kurs kwalifikacyjny szeregowych PSP w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. W roku 2016 bryg. Granacka ukończyła Studia Podyplomowe „Bezpieczeństwo procesów przemysłowych” na Politechnice Łódzkiej.

Podczas zbiórki st. bryg. Krzysztof Kędryk Opolski Komendant Wojewódzki PSP w obecności st. bryg. Dariusza Gieronia Zastępcy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu podziękował  funkcjonariuszom za służbę oraz życzył zdrowia, powodzenia i sukcesów na nowym etapie życia.

Źródło: KW PSP Opole

Jedna myśl na temat “Uroczyste pożegnanie funkcjonariuszy KW PSP w Opolu przechodzących na zaopatrzenie emerytalne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: