Wypadek na drodze powiatowej Kujakowice Dolne – Łowkowice. Kierujący Audi wjechał w drzewo

We wtorek 31 stycznia o godzinie 19:14 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze powiatowej z Kujakowic Dolnych w kierunku Łowkowic w gminie Kluczbork.

Do zdarzenia zadysponowano zastępy straży pożarnej z JRG Kluczbork, OSP Kujakowice Dolne i OSP Łowkowice oraz zespół ratownictwa medycznego z Wołczyna i patrol z Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że 26-latek kierujący samochodem osobowym marki Audi chcąc uniknąć zderzenia z dziką zwierzyną nagle zahamował. W wyniku tego wpadł w poślizg i uderzył w drzewo – informuje asp. sztab. Dawid Gierczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku.

Samochodem jechała także 24-letnia kobieta, która doznała poważnych obrażeń kręgosłupa. Pasażerka została zakleszczona w rozbitym pojeździe, aby ją uwolnić strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych.

Została zabrana do szpitala w Opolu. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Oleśnie. Nie odniósł on jednak poważnych obrażeń.

Foto: Czak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *