Pościg za kierowcą Volkswagena. Policjant strzelał w opony uniemożliwiając mu dalszą jazdę

Policjanci z Namysłowa prowadzili pościg za kierowcą volkswagena, który nie zatrzymał się do kontroli. Po kilku kilometrach trasy pościgowej 45-latek próbował staranować radiowóz. Sam jednak stracił panowanie nad swoim pojazdem i wjechał na pobocze. Wówczas policjanci wybiegli z radiowozu by zatrzymać mężczyznę. Mieszkaniec powiatu kluczborskiego widząc co się dzieje, ruszył z miejsca wprost w kierunku policjanta. Funkcjonariusz zareagował strzelając w opony volkswagena uniemożliwiając mu dalszą jazdę. W efekcie mężczyzna został zatrzymany i usłyszał 5 zarzutów za które grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Namysłowscy policjanci 4 marca, podczas nocnej zmiany, patrolowali miejscowości w gminie Pokój. Przed godziną 1 zauważyli kierującego volkswagenem, który na widok radiowozu zaczął znacznie przyspieszać. Policjanci podjęli próbę zatrzymania pojazdu używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Kierujący nie reagował, dlatego też funkcjonariusze zrównali się z jego samochodem i nakazali kierowcy zatrzymać się. W tym momencie mężczyzna gwałtownie skręcił w lewo i taranując radiowóz próbował zepchnąć go z jezdni. Jednakże sam stracił panowanie nad swoim pojazdem i zjechał na pobocze. Wówczas policjanci wybiegli z radiowozu i postanowili natychmiast zatrzymać mężczyznę. 45-latek widząc co się dzieje, ruszył z miejsca wprost na interweniującego policjanta. Funkcjonariusz szybko i przytomnie zareagował strzelając w opony volkswagena. W ten sposób skutecznie uniemożliwił mu dalszą jazdę. W efekcie mieszkaniec powiatu kluczborskiego został zatrzymany.

Jak się okazało mężczyzna był na warunkowym zwolnieniu oraz posiadał przy sobie amfetaminę i miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 45-latek usłyszał łącznie 5 zarzutów – narażenia na utratę życia i zdrowia policjantów, zmuszenia do zaniechania czynności służbowych, posiadania amfetaminy, kierowania pojazdem pomimo zakazu oraz uszkodzenia radiowozu. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Policja Namysłów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *