Akcja „Trzeźwy poranek” w Kędzierzynie-Koźlu. Funkcjonariusze grupy SPEED sprawdzili trzeźwość ponad 450 kierowców

Dzisiaj od wczesnych godzin porannych w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się akcja „Trzeźwy poranek”. To jedna z wielu akcji organizowanych przez funkcjonariuszy, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Policjanci ruchu drogowego w oznakowanych, jak i nieoznakowanych radiowozach oraz funkcjonariusze grupy SPEED sprawdzili trzeźwość ponad 450 kierowców.

Dzisiaj (12 lutego) policjanci z ruchu drogowego prowadzili na drogach naszego powiatu działania „Trzeźwy poranek”. Ich głównym celem było zbadanie trzeźwości jak największej liczby uczestników ruchu drogowego i wyeliminowanie kierujących będących pod wpływem alkoholu.

Akcja trwała 3 godziny. Od godziny 5:00 do 8:00 funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość ponad 450 kierowców. Z tej liczby 4 zdecydowało się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu.

Wśród nich był 40-letni kierowca opla i 52-letni kierowca audi. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli około godziny 6:30 na ul. Mostowej. Przeprowadzone badanie wykazało w organizmie mężczyzny blisko promil alkoholu. Chwilę później policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Tym razem 52-letni kierowca audi prowadził pojazd mając ponad promil alkoholu.

Policjanci zatrzymali wszystkim nietrzeźwym kierowcom prawo jazdy. Mężczyźni za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości będą odpowiadać przed sądem. Grozi im za to kara do trzech lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Przypominamy, że alkohol spowalnia reakcje, obniża koncentrację, powoduje błędną ocenę szybkości jazdy, odległości, a także własnych umiejętności. Nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale wszystkich uczestników ruchu drogowego, ich zdrowia, a nawet życia.

Źródło: KPP Kędzierzyn-Koźle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *