Ponad 2 promile miał 32-latek, który doprowadził do zdarzenia drogowego w Otmuchowie

Policjanci z Komisariatu Policji w Otmuchowie zatrzymali 32-latka, który doprowadził do zdarzenia. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad dwa promile. Teraz za swoje czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Do tego zdarzenia doszło w sobotę (10 lutego) o godzinie 13:00. Policjanci z Otmuchowa otrzymali zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na ulicy Kościuszki w Otmuchowie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia funkcjonariusze ustalili, iż kierujący osobowym Volkswagenem, nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego, w wyniku czego najechał na tył pojazdu marki Dodge.

Podczas wykonywania czynności z uczestnikami zdarzenia. Mundurowi od kierującego 32-letniego mężczyzny wyczuli alkohol. Poddali kierującego badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że kierujący Volkswagenem miał ponad dwa promile alkoholu. Ponadto mężczyzna poruszał się pojazdem bez aktualnych badań technicznych.

Policjanci 32-latkowi zatrzymali prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od pojazdu. Teraz za popełnione przestępstwo i wykroczenia odpowie przed sądem.

Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych.

Źródło: KPP Nysa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *