Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy. 57-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu

To już kolejny raz, kiedy informujemy o odpowiedzialnej postawie osób nie godzących się na to, aby po naszych drogach poruszali się pijani kierowcy. Dzięki reakcji świadka, nietrzeźwy mężczyzna za kierownicą volkswagena został zatrzymany. 57-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Teraz grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło  4 lipca po godzinie 22:00. Oficer dyżurny kluczborskiej komendy Policji odebrał telefon o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy.

Zgłaszający poinformował dyżurnego, że jadąc swoim samochodem w kierunku Wołczyna, jego uwagę zwrócił samochód jadący z przeciwnego kierunku. Styl jazdy kierowcy volkswagena mógł wskazywać, że prowadzi on samochód znajdując się pod działaniem alkoholu. Świadek zawrócił i zatrzymał volkswagena, a następnie odebrał mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę i powiadomił policjantów.

Badanie stanu trzeźwości wykonane przez policjantów potwierdziło podejrzenia świadka. 57-letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Jego dalsza jazda w takim stanie mogła  zakończyć się tragedią i to nie tylko dla niego.

Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Za kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz 5 000 złotych grzywny.

Dzięki wzorowej postawie odpowiedzialnego kierowcy, najprawdopodobniej nie doszło do tragedii na drodze. Zachowanie świadka powinno być wzorem dla wszystkich. Kiedy zauważymy dziwnie zachowującego się kierowcę – nie bójmy się zareagować. O naszych podejrzeniach poinformujmy Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Nie pozwólmy, by doszło do nieszczęścia. Nietrzeźwy kierowca jest ogromnym zagrożeniem dla każdego innego uczestnika ruchu drogowego.

Tekst: KPP Kluczbork
Foto: Pomoc drogowa Lechmot – 533 994 444