Zatrzymany nietrzeźwy uczestnik kolizji z zakazem prowadzenia pojazdów

Sezon letni to dla policyjnych „wodniaków” czas wytężonej pracy. Ich służba to nie tylko zapewnianie bezpieczeństwa nad zbiornikami wodnymi. To również reagowanie na przestępstwa i wykroczenia na terenach przyległych. W ostatnim czasie mundurowi z ogniwa wodnego zatrzymali nietrzeźwego kierującego, uczestnika kolizji drogowej. Jak ustalili policjanci, 45-letni kierowca auta dostawczego miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci z Sezonowego Ogniwa Wodnego w Turawie poza pełnieniem służby na jeziorach turawskich, patrolują również tereny przyległe, dbając o bezpieczeństwo m.in. na drogach dojazdowych. W ostatnim czasie w trakcie patrolu, policjanci zauważyli uczestników kolizji w Turawie. W trakcie przeprowadzanej interwencji szczególną uwagę policjantów zwróciło zachowanie jednego z uczestników zdarzenia drogowego. Szybko się okazało jaki jest tego powód. 

Badanie alkomatem u 45-letniego kierowcy busa wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Dalsza kontrola pokazała, że ten mężczyzna w ogóle nie powinien kierować samochodem dostawczym. Jak ustalili mundurowi, 45-latek miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd.

Za popełnienie przestępstw, jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz niestosowane się do zakazu sądowego, mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Źródło: KMP Opole