W poniedziałek 13 marca o godzinie 19:38 do strzeleckich służb wpłynęło zgłoszenie o pożarze w mieszkaniu budynku wielorodzinnego w Leśnicy przy ulicy Góry Świętej Anny.
Po przybyciu na miejsce okazało się, że doszło do zapalenia się garnka z olejem.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji mieszkańców, wyniesieniu i ugaszeniu garnka z olejem oraz sprawdzeniu mieszkania czujnikiem wielogazowym pod kątem występowania tlenku węgla.
Druhowie udzielili także kwalifikowanej pierwszej pomocy kobiecie w ciąży, która źle się poczuła. Następnie została ona zabrana przez ZRM do szpitala.
W działaniach brał udział zastęp z OSP Leśnica oraz zespół ratownictwa medycznego ze Zdzieszowic.
Foto: OSP Leśnica


