Kraj: 9 291 nowych przypadków, 107 osób zmarło. Opolskie: 307 nowych przypadków, zmarło 8 osób. Raport 20.10.2020r.

KRAJ

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia mamy 9291 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: małopolskiego (1486), mazowieckiego (1282), wielkopolskiego (1186), śląskiego (895), podkarpackiego (667), łódzkiego (625), dolnośląskiego (567), pomorskiego (484), kujawsko-pomorskiego (446), świętokrzyskiego (312), opolskiego (307), lubuskiego (228), lubelskiego (219), zachodniopomorskiego (213), podlaskiego (209), warmińsko-mazurskiego (165).

Z powodu COVID-19 zmarło 9 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 98 osób.

Liczba zakażonych koronawirusem: 192 539/3 721 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu informuje o śmierci ośmiu mieszkańców naszego regionu z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Pięć osób zmarłych pochodziło z powiatu oleskiego, dwie z powiatu opolskiego oraz jedna osoba z powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego.

Z związku z chorobą COVID-19 w bieżącym roku zmarło 124 osoby zamieszkujące na terenie województwa opolskiego.

PSSELiczba chorych na dzień raportuLiczba nowych przypadkówLiczba zgonów w ciągu 24 godzinLiczba zgonów łącznieLiczba ozdrowieńców w ciągu 24hLiczba ozdrowieńców łącznie
Brzeg1369030192
Głubczyce1369050257
Kędzierzyn- Koźle396130170266
Kluczbork15414060238
Krapkowice17321043114
Namysłów2121809084
Nysa3893116587
Olesno323235326298
Opole45224 – opolski
44 – M. Opole
23715608
Prudnik3032903978
Strzelce Op.33972020177
WSSE OPOLE30133078124382399

Źródło: Ministerstwo Zdrowia, WSSE Opole, Opolski Urząd Wojewódzki

Jedna myśl na temat “Kraj: 9 291 nowych przypadków, 107 osób zmarło. Opolskie: 307 nowych przypadków, zmarło 8 osób. Raport 20.10.2020r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: