Pożar hali magazynowej w Republice Czeskiej – w akcji strażacy z JRG Głuchołazy

W czwartek 22 października 2020 roku o godzinie 5:54 do nyskich strażaków wpłynął wniosek o pomoc w działaniach przy pożarze hali magazynowej ze słomą i sianem w miejscowości Mikulovice w Republice Czeskiej.

– Dyżurny operacyjny Krajskiego Stanowiska Operacyjnego Korpusu Pożarniczo – Ratowniczego Kraju Ołomunieckiego w Ołomuńcu wystąpił z wnioskiem o udzielenie pomocy przygranicznej do Stanowiska Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu o zadysponowanie zastępu do pomocy przy pożarze tuż przy granicy z Polską. SK OKW PSP w Opolu przekazało zapotrzebowanie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nysie. Do pomocy czeskim kolegom zadysponowano zastęp GCBA z JRG Głuchołazy w sile 5 ratowników – informuje mł. asp. Łukasz Nowak z wydziału operacyjnego Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

Po dotarciu na miejsce stwierdzono pożar magazynu o konstrukcji stalowej krytej blachą, w której składowana była słoma i siano. Na miejscu działania prowadzili już czescy strażacy.

Strażacy z Głuchołaz na prośbę KDR-a realizowali dowożenie wody z miejscowości Mikulovice.

Foto: HZS Olomouckého kraje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: