Rekord zakażeń w kraju, 12 107 nowych przypadków, 168 osób zmarło. Opolskie: 404 nowe przypadki, zmarło 9 osób. Raport 22.10.2020r.

KRAJ

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia mamy 12 107 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (1579), wielkopolskiego (1516), małopolskiego (1331), śląskiego (1168), kujawsko-pomorskiego (905), łódzkiego (863), podkarpackiego (777), pomorskiego (710), dolnośląskiego (610), zachodniopomorskiego (515), świętokrzyskiego (486), lubelskiego (411), opolskiego (404), warmińsko-mazurskiego (311), lubuskiego (297), podlaskiego (224).

Z powodu COVID-19 zmarło 31 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 137 osób.

Liczba zakażonych koronawirusem: 214 686/4 019 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu informuje o śmierci dziewięciu mieszkańców naszego regionu z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Cztery osoby zmarłe pochodziły z powiatu nyskiego, dwie z miasta Opole, jedna z powiatu oleskiego, jedna osoba pochodziła z powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego oraz jedna osoba pochodziła z powiatu brzeskiego.

Z związku z chorobą COVID-19 w bieżącym roku zmarło 140 osób zamieszkujących na terenie województwa opolskiego.

PSSELiczba chorych na dzień raportuLiczba nowych przypadkówLiczba zgonów w ciągu 24 godzinLiczba zgonów łącznieLiczba ozdrowieńców w ciągu 24hLiczba ozdrowieńców łącznie
Brzeg16110140192
Głubczyce16626090262
Kędzierzyn- Koźle482741181276
Kluczbork18214062242
Krapkowice191150410130
Namysłów230130111095
Nysa48949410087
Olesno4015613412312
Opole52725 – opolski
39 – M. Opole
23915654
Prudnik33732038100
Strzelce Op.46953020177
WSSE OPOLE36354069140582527

Źródło: Ministerstwo Zdrowia, WSSE Opole, Opolski Urząd Wojewódzki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: