Szczęśliwy finał poszukiwań w okolicy miejscowości Warmątowice

6 października 2020 roku o godzinie 8:41 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich otrzymał od Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich zapotrzebowanie na pomoc strażaków w poszukiwaniach zaginionego starszego mężczyzny w okolicy miejscowości Warmątowice.

Dyżurny na miejsce zdarzenia zadysponował zastęp z JRG w Strzelcach Opolskich wraz z dowódcą Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej oraz zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej w Warmątowicach, Strzelcach Opolskich, Błotnicy Strzeleckiej, Rożniątowie oraz Osieku. Zgłosił również zapotrzebowanie do Stanowiska Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu na zastęp grupy poszukiwawczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchym Borze.

Po przybyciu do wyznaczonego rejonu koncentracji zastępów ratowniczych wyznaczonego przez Policję w miejscowości Warmątowice określono rysopis i wiek poszukiwanego.W działaniach poszukiwawczych udział brali również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich oraz policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Działania polegały na:
– wyznaczeniu przez Policję rejonu poszukiwań,
– podzieleniu przybyłych zastępów na grupy poszukiwawcze,
– wskazaniu obszarów poszukiwań,
– podjęciu działań poszukiwawczych.

W trakcie prowadzonych działań poszukiwawczych Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Opolskich otrzymała informację o potencjalnym miejscu pobytu poszukiwanego. Na miejsce skierowano strażaków oraz policjantów celem przeszukania terenu przy torach kolejowych od wiaduktu w Warmątowicach w kierunku miejscowości Błotnica Strzelecka.

Po kilkunastu minutach osoba poszukiwana została odnaleziona, była przytomna i znajdowała się przy nasypie kolejowym.

Dalsze działania skupiły się na:
– udzieleniu poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy,
– przekazaniu poszkodowanego przybyłym na miejsce zdarzenia ratownikom medycznym,
– transporcie poszkodowanego na desce ortopedycznej przy użyciu quad-a do karetki, która znajdowała się w znacznej odległości przy DK 94.

Dzięki sprawnie przeprowadzonym działaniom ratowniczym wszystkich podmiotów ratowniczych biorących udział w poszukiwaniach udało się uratować bezcenne życie.

Opracowanie: bryg. Piotr Zdziechowski KP PSP Strzelce Opolskie
Zdjęcia: OSP Strzelce Opolskie, OSP Suchy Bór

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *