Powitanie nowego samochodu w OSP Stare Budkowice

W piątek 20 listopada po godzinie 18 do OSP Stare Budkowice przyjechał nowy samochód ratowniczo gaśniczy Man TGM 13.290 4×4, który został zabudowany przez firmę MOTO-TRUCK z Kielc.

Nowy wóz gaśniczy wjechał do Budkowic w towarzystwie innych pojazdów z jednostki: Fiata Ducato, Stara 244 oraz maskotki ochotników – 60-cio letniego Magirusa.

Około godziny 18:30 zawyła syrena, zostały odpalone race i samochód zajechał pod budynek remizy. Fabrycznie nowy MAN posiada zbiornik wody o pojemności 3500l, oraz zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 350l.

Auto zostało wyposażone między innymi w linie szybkiego natarcia o długości 60 m, wyciągarkę o uciągu 8 ton,zestaw hydrauliczny, torbę PSP R1, sprzęt burzący oraz podręczny.

Całkowity koszt zakupu wyniósł 800 730 złotych, z czego 280 tysięcy pozyskane zostało z budżetu gminy, 380 tysięcy z Komendy Głównej PSP, 130 tysięcy z budżetu firm ubezpieczeniowych Komendy Głównej PSP, oraz 10 730 złotych stanowił wkład własny.

Dzięki wszystkim ofiarodawcom, oraz pozyskaniu innych mniejszych dofinansowań przez ostatni rok nie tylko strażakom udało się pozyskać pieniądze na samochód. Oprócz tego jednostka OSP Stare Budkowice doposażyła się w najpotrzebniejszy sprzęt do działań ratowniczych warty około 51 tysięcy, który jest zamontowany na nowym samochodzie.

Strażacy dziękują serdecznie wszystkim Darczyńcom, którzy wpłacili darowiznę, lub wpłacili pieniądze na zrzutkę by wspomóc ich w tym dużym przedsięwzięciu.

„Bez was i waszego Dobrego serca nie moglibyśmy dzisiaj świętować zakupu wozu, który będzie służył nam i wszystkim mieszkańcom.” – mówią strażacy z OSP Stare Budkowce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *