Uroczyste pożegnanie Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku odchodzącego na emeryturę

29 stycznia 2021 w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu odbyło się uroczyste pożegnanie, odchodzącego na emeryturę st. kpt. Sebastiana Jantosa Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku. W uroczystości wziął udział st. bryg. Krzysztof Kędryk Opolski Komendant Wojewódzki PSP w Opolu, st. bryg. Arkadiusz Kuśmierski Zastępca Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu oraz st. kpt. Mariusz Stępień Komendant Powiatowy PSP w Kluczborku.

St. kpt. mgr inż. Sebastian Jantos jest absolwentem IV Turnusu Dziennego Studium Aspirantów w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie, którą ukończył w 2002 roku. W 2013 roku ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej, po której uzyskał tytuł inżyniera pożarnictwa oraz otrzymał pierwszy stopień oficerski. Niezbędne kwalifikacje zdobył także na studiach magisterskich o kierunku zarządzanie kryzysowe i pomoc humanitarna w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu.

Swoją drogę zawodową od 2002 roku związał z Kluczborkiem gdzie przeszedł przez wiele szczebli zawodowych, począwszy od ratownika, dyżurnego stanowiska kierowania, dowódcy zastępu i zastępcy dowódcy zmiany aż do zastępcy komendanta powiatowego. W 2016 roku został mianowany na stanowisko zastępcy dowódcy JRG w Kluczborku a od grudnia 2016 roku powołany przez Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego w Kluczborku. Przez okres służby brał udział w wielu działaniach ratowniczych jako kierujący działaniem ratowniczym, bądź wspierający pracę sztabu.

Przez okres swojej służby aktywnie wspierał rozwój ochrony p-poż w powiecie kluczborskim angażując się w działalność szkoleniową OSP. Organizował powiatowe i gminny zawody w sporcie pożarniczym. St. kpt. Jantos aktywnie działa w Zarządzie Powiatowym ZOSP RP. Działalność społeczna to również aktywne krwiodawstwo – na swoim koncie ma już oddane wiele litrów krwi. W 2015 roku został dawcą szpiku dla osoby potrzebującej – bliźniaka genetycznego. Jak sam mówi ratowanie życia ma we krwi.

St.kpt. Sebastian Jantos przez okres swojej służby został nagrodzony odznaczeniami: Brązowym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

Opracowanie: mł. asp. Łukasz Nowak oficer prasowy OKW PSP oraz mł. asp. Karol Grzyb KP PSP w Kluczborku
Zdjęcia: KW PSP Opole

Jedna myśl na temat “Uroczyste pożegnanie Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku odchodzącego na emeryturę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: