Uroczystość powołania Komendanta Powiatowego PSP w Krapkowicach

25 kwietnia 2022 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach w obecności funkcjonariuszy i pracowników cywilnych oraz zaproszonych gości, odbyła się uroczystość powołania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach bryg. Rafała Bisowskiego.

Bryg. Rafał Bisowski otrzymał akt powołania od Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu st. bryg. Krzysztofa Kędryka.

Bryg. Bisowski rozpoczął służbę w 1997 roku podejmując naukę w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie a po jej ukończeniu w 1999 roku rozpoczął służbę jako dowódca zastępu w Szkole Podoficerskiej PSP w Opolu. Systematycznie podnosił swoje kwalifikacje zawodowe kończąc w 2003 r. studia inżynierskie w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. W 2005 roku ukończył na tej samej uczelni studia magisterskie. Od 2003 do 2019 roku służbę pełnił w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Opolu, początkowo jako pomocnik dyżurnego operacyjnego, następnie zastępca dyżurnego operacyjnego aż do dyżurnego operacyjnego województwa.

Z dniem 1 lipca 2019 roku bryg. Rafał Bisowski został przeniesiony do dalszego pełnienia służby w Komendzie Powiatowej PSP w Krapkowicach gdzie następnie powierzono mu pełnienie obowiązków Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Krapkowicach. Od 6.09.2019 do 25.02.2022 roku był Zastępcą Komendanta Powiatowego PSP w Krapkowicach a od 26 lutego 2022 roku powierzono mu pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Krapkowicach.

Odznaczony min. Brązowym Medalem za Długoletnia Służbę – 2013 r. , Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2014 r., Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa – 2016 r.

Źródło: KW PSP Opole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *